سه شیره ، معجونی پرخاصیت

خواص سه شیره

سه شیره ، معجونی پرخاصیت

سه شیره، معجونی پرخاصیت از ترکیب شیره ی توت سفید، شیره ی انگور و شیره ی خرما به دست می آید.طبعی گرم دارد و به کسانی که در فصل زمستان انرژی بیشتری برای گرم کردن خود نیاز دارند، توصیه می شود. سه شیره علاوه بر مواد معدنی نظیر آهن، فسفر، کلسیم و منیزیم و ویتامین های A، C ،E، ویتامین گروه B را نیز داراست.

 

سه شیره و درمان کم خونی

به دلیل فراگیر شدن درمان بیماری ها با قرص های شیمیایی، همه به دنبال راهکارهای گیاهی و خانگی هستند. کم خونی و فقر آهن از اختلالاتی است که عموم مردم را فراگرفته. رژیم غذایی نادرست ، مصرف فست فود و کمرنگ شدن برخی خوراکی ها در سبد غذاییمان مانند سبزیجات و حبوباتی مانند عدس، اسفناج و تمام سبزیجات با رنگ سبز تیره ، کلم و لوبیا همگی دست به دست هم داده تا افراد مبتلا به کم خونی آمار بالایی داشته باشند.

درمان کم خونی با سه شیره

 

لازم به ذکر است که کم خونی علل دیگری نیز دارد مانند پیشینه ی ارثی، سایر بیماری هایی که به توانایی بدن در تولید گلبول قرمز آسیب می رسانند و غیره. یکی از نشانه ها و عوارض کم خونی، ریزش مو است و اگر علت این عارضه کمبود آهن باشد، بی شک
مصرف سه شیره از درمان های بی ضرر محسوب می شود.

 

————————————————————————————————————————————————————————————                    قصد دارید سه شیره بخرید؟ به فروشگاه سیمرغ، بخش عسل و شیره مراجعه کنید!

————————————————————————————————————————————————————————————

سایر خواص سه شیره

خواص سه شیره

درمان کک و مک ، دفع اوره، رفع ضعف اعصاب، مسکن بر دردهای روماتیسمی، افزایش قدرت یادگیری،رفع خستگی و محرک اعمال کبدی از جمله خواص بینظیر سه شیره محسوب می شود. این نکته قابل ذکر است که خواص بیان شده برای ترکیب سه شیره ی خرما و انگور و توت بیان شده در حالی که تک تک این شیره ها به تنهایی خواص فراوانی دارند.

 

نحوه ی مصرف سه شیره

در حالت کلی، حفظ تعادل در مصرف هر ماده ای بسیار مهم است. شکی در پرخاصیت بودن سه شیره نیست اما استفاده بیش از اندازه آن مشکلاتی هرچند جزئی را به دنبال خواهد داشت.
بنابر توصیه ها، سه شیره برای بزرگسالان هر هشت ساعت یک قاشق غذاخوری و برای کودکان یک قاشق مرباخوری مصرف شود.
همچنین می توان دو الی سه قاشق سه شیره که در آب حل شده را (متناسب با ذائقه و علاقه ی خود) ، با عریقیجاتی مانند گلاب یا عرق بیدمشک مصرف کنید.
لازم به ذکر است که مصرف سه شیره برای افراد مبتلا به دیابت، فشار خون و اضافه وزن بالا با مشورت پزشک صورت گیرد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها